سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نسیم خدایی - فیروزجاه
 
قالب وبلاگ

27 رجب روز عید بزرگ مبعث مسلمانان یعنی روزی که پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص)‌ از جانب خداوند به پیامبری مبعوث شد و اولین آیات نورانی قرآن (اقراء باسم ربک الذی خلق) در بیت‌المعمور و قلب نازنین پیامبر نازل شد.

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد/ دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت/به غمزه‌ای مسئله‌‌آموز صد مدرس شد

در واقع با نزول قرآن آخرین کتاب آسمانی دین خدا نیز کامل شد و سلسله نورانی پیامبران به پایان رسیده و پیامبر خاتم علاوه بر اینکه همه ادیان آسمان قبلی را تأیید کردند، علاوه بر آن مهر خاتمیت بر سلسله پیامبران نهادند.

امانت گرانقدر الهی که به کوهها عرضه شد و از پذیرفتن آن خودداری کردند، اما بر قلب پیامبر نازل شده و این رسالت الهی را بدون کم و کاست به انجام رسانید و امروز فریاد دعوت به حق و توحید از پس قرن‌ها به گوش میلیون‌ها مسلمان در جهان می‌رسد.

امروز نام مبارک حضرت محمد (ص) بیشترین فراوانی در بین مسلمانان جهان دارد و میلیون‌ها انسان به نام محمد و سایر القاب و کنیه‌های رسول خدا در سراسر جهان نامیده شده‌اند.

از طرفی طبق وعده الهی که «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون» قرآن کتاب جاوادنه و آسمانی در سراسر دنیا می‌درخشد و مسلمانان هر روز به معارف قرآن علاقه‌مندتر می‌شوند.


[ دوشنبه 91/3/29 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

ولادت مولی الموحدین امیر المومنین علی علیه السلام بر همه مسلمانان مبارکــــــــــــــــ.

 

 


[ یکشنبه 91/3/14 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]
امام خامنه ای:
غرب از «ایران اسلامی» می ترسد نه از «ایران هسته ای»
رهبر انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه پیشرفت ملت ایران و الگو شدن این ملت برای ملتهای منطقه و جهان علت واقعی هراس و واهمه دشمنان انقلاب اسلامی است، تاکید کردند: بزرگنمایی محافل سیاسی دنیا درباره خطر ایران هسته ای، دروغ و فریبی بیش نیست زیرا ترس آنها از ایران"هسته ای" نیست بلکه ترس اصلی آنها از ایران "اسلامی" است.

[ یکشنبه 91/3/14 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

خبرگزاری آسوشیتدپرس:

رهبر عالی ایران تحریم‌ها را منجر به عمیق تر شدن نفرت ایرانیان از غرب دانست.

این گزارش می افزاید: رهبر عالی ایران، اتهامات آمریکا و متحدانش مبنی بر اینکه ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای را دروغ دانست و رد کرد. وی همچنین اسرائیل را دشمن شماره یک ایران دانست.

سایت خبر مهر


[ یکشنبه 91/3/14 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

شکوفه‌ی باغ رضوان

امشب بر دامن پاک خیزران‌ستاره می‌بارد و بر لبان پر مهر رضا‌علیه السلام‌لبخند میهما‌ن‌می‌شود


[ جمعه 91/3/12 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

به‌یادماندنی‌ترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال 1390 از نظر کاربران سایت اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب انتخاب شد.در پایانِ این نظرسنجی که تا روز 14 فروردین 91 ادامه داشت، جمله مربوط به «پشتیبانی علنی ایران از هرگونه مبارزه علیه اسرائیل» که در نماز جمعه 14 بهمن‌ماه سال گذشته ایراد شده بود به عنوان مهمترین و محبوب‌ترین جمله انتخاب شد.جدول 10 جمله‌ی اول محبوب کاربران به شرح زیر است:

http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1391/139101181534cea14.jpg

رتبه از نظر کاربران

جمله‌ی به‌یادماندنی سال 1390

1

من همین جا به این مناسبت، این جمله را عرض بکنم: حکام بحرین ادعا کردند که ایران در قضایاى بحرین دخالت میکند. این دروغ است. نه، ما دخالت نمیکنیم. ما آنجائى که دخالت کنیم، صریح میگوئیم. ما در قضایاى ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزى جنگ سى و سه روزه و پیروزى جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتى، هر گروهى با رژیم صهیونیستى مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش میکنیم و هیچ ابائى هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است. اما اینکه حالا حاکم جزیره‌ى بحرین بیاید بگوید ایران در قضایاى بحرین دخالت میکند، نه، این حرف درستى نیست؛ حرف خلاف واقعى است. ما اگر در بحرین دخالت میکردیم، اوضاع در بحرین جور دیگرى میشد!
1390/11/14خطبه‌های نماز جمعه تهران

2

ما امروز در شرائط شِعب ابى‌طالب نیستیم؛ ما در شرائط بدر و خیبریم.
1390/10/19بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز 19 دی

3

هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد.
1390/08/19بیانات در دانشگاه افسرى امام على (علیه‌السّلام)

4

میلیونها رسانه را به کار انداختند، براى اینکه مردم را دلسرد کنند. گاهى گفتند مردم در انتخابات (مجلس نهم) شرکت نمیکنند... در روز جمعه‌اى که مى‌آید، یک سیلى سخت‌تر به چهره‌ى استکبار خواهد زد.
1390/12/10بیانات در دیدار اقشار مردم و خانواده شهدا و ایثارگران

5

 تاریخ بشریت، بر سر یک پیچ بزرگ تاریخى است. دوران جدیدى در همه‌ى عالم دارد آغاز میشود.
1390/11/10بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی «جوانان و بیدارى اسلامى»

6

یک جمله هم راجع به این تهدیدهاى آمریکا عرض بکنیم. مرتباً تهدید میکنند؛ تهدید به این زبان: همه‌ى گزینه‌ها روى میز است! یعنى حتّى گزینه‌ى جنگ. این، تهدید به جنگ است با این زبان. خب، این تهدید به جنگ، به ضرر آمریکاست؛ خود جنگ، ده برابر به ضرر آمریکاست.
1390/11/14خطبه‌های نماز جمعه تهران

7

 فلسطین، فلسطینِ «از نهر تا بحر» است، نه حتّى یک وجب کمتر.
1390/07/09 بیانات در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌

8

حقیقتاً انتخابات، سیلى به چهره‌ى دشمنان این ملت است... حساسیتش از دفعات قبل هم شاید بیشتر است؛ به خاطر اینکه تیرهاى موجود در ترکش استکبار علیه شما مردم تمام شده. هرچه میتوانستند، ضربه زدند.
1390/12/10بیانات در دیدار اقشار مردم و خانواده شهدا و ایثارگران

9

این سال را «سال جهاد اقتصادی» نامگذاری میکنم و از مسئولان کشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری که مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم که در عرصه‌ی اقتصادی با حرکتِ جهادگونه کار کنند، مجاهدت کنند. حرکت طبیعی کافی نیست؛ باید در این میدان، حرکت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.
1390/1/1 پیام نوروزی

10

تا من زنده هستم، تا من مسئولیت دارم، به حول و قوه‌ى الهى نخواهم گذاشت این حرکت عظیم ملت به سوى آرمانها ذره‌اى منحرف شود.
1390/02/03بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس


منبع: سایت معظم له


[ چهارشنبه 91/3/10 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

اگر به اندازه ى ترس از یک پاسبان از خدا مى ترسیدیم...

فرمایشات آیت الله بهجت«قدّس سرّه»

در زمان پهلوى که تشکیل مجالس روضه خوانى و همه ى اجتماعات دینى و مذهبى ممنوع بود، مردم در مسجدى اجتماع کرده بودند و شخص بزرگوارى در بالاى منبر مشغول سخنرانى بود.

از قضا، پاسبانى از پنجره ى مسجد سرى به مسجد کشید تا اوضاع مسجد را مشاهده کند، مردم همه وحشتناک به سوى او نگاه مى کردند، در این حال آن آقا که بر بالاى منبر بود، فرمود:

اگر به اندازه ى ترس از یک پاسبان، از خدا مى ترسیدیم، کار ما امروز به این جا نمى کشید!

منبع :سایت معظم له


[ یکشنبه 91/3/7 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

اهمّیّت مشارکت در تمام امور خیر

خوب است انسان در هر کار خیرى(1) که پیش مى آید و مى تواند آن را انجام دهد، فرصت را مغتنم بشمارد و خود را از آن محروم ننماید. «أَحْصَـلـهُ اللَّهُ وَ نَسُوهُ»(2)(خداوند به شماره درآورد و آنان فراموشش کردند.) را نباید کوچک شمرد، زیرا فرداى قیامت به هر یک از آن ها شدیدا محتاج خواهیم شد. کارهاى خیر و امور مهمّ، مسأله رسیدگى به ایتام و تفقّد نسبت به شؤون آن ها و لو به صورت مخفیانه، هم چنین ارسال طعام حاضر و پخته به مستحقّین، که در میان علما و مراجع سابق و نیز ائمّه ى اطهار ـ علیهم السّلام ـ رایج بوده است.

 

1.ساختن پل، فقرا، اداى دیون، برآوردن حوایج، شکست اعدا دین، تقویت مؤمنین و سایر ابواب متفرّقه خیرات و مبرّات و کارهایى از این قبیل.

2. سوره ى مجادله، آیه ى 6.


[ یکشنبه 91/3/7 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم

مردمى از مشرق زمین بپاخیزند و زمینه ساز حکومت حضرت مهدى (عج) شوند.

در بسیارى از روایات آمده که:

منتظرین همانند کسانى هستند که در رکاب پیامبر خدا ص بر فرق دشمن ضربه وارد مى سازند.

اگر این یاران به کوههایى از آهن عبور کنند، آنها را قطعه قطعه کنند. اسلحه هایشان همواره در کار است تا خداوند راضى شود.

در روایتى داریم وقتى از پیامبر ص در مورد آیه 59 سوره مائده سؤال شد ; پیامبر ص دست خود را به شانه سلمان ع نهاد، فرمود:

منظور از یاران، هموطنان این شخص هستند.

سپس فرمود:

اگر دین به ستاره ثریا بسته باشد در آسمان قرار بگیرد، مردانى از فارس آن را در اختیار خواهند گرفت.

[ جمعه 91/3/5 ] [ فیروزجایی ] [ نجوا () ]
          

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ